شماره اول فصلنامه تخصصی نظارت مالی، هویت ناظران مالی

فصلنامه تخصصی نظارت مالی، سال اول.شماره اول.پاییز سال 1397

فصلنامه تخصصی نظارت مالی، سال اول.شماره اول.پاییز سال 1397
فصلنامه تخصصی نظارت مالی، سال اول.شماره اول.پاییز سال ۱۳۹۷

اهمیت نظارت مالی همیشه مورد توجه مدیران کشور بوده و هست. اما اینکه آیا ساز و کار نظارت مالی در کشور ما نتیجه مورد انتظار را برآورده می کند، همیشه محل تردید است. چه آنکه با وجود تعدد ناظران مالی، می بایست در وضعیت به مراتب بهتری در بخش مالی و محاسباتی کشور مواجه می بودیم. واقعیت این است که نظارت مالی در کشور ما از انسجام لازم برخوردار نیست و ناظران مالی بصورت پراکنده و جزیره ای عمل می کنند. جزایری با خلق و خو و فرهنگ های متفاوت.

فصلنامه تخصصی نظارت مالی سعی خواهد کرد زبان مشترک و البته گویای همه ناظران مالی باشد. تا هم خلاء یک منبع تخصصی و کاربردی در این حوزه را پوشش دهد و هم با تولید محتوای منحصر به فرد و البته کاربردی، یاری گر همه ناظران مالی کشور باشد. به سختی می توان محتوای مناسب، با کیفیت، کابردی و غیر تکراری در حوزه نظارت مالی پیدا کرد تا منبعی برای آموزش و پژوهش ناظران مالی باشد. ما سعی خواهیم کرد این خلاء را به شکلی مناسب و در حد وسع و توانمان، پوشش دهیم. فصلنامه تخصصی نظارت مالی به صورت چاپ الکترونیک (فایل دیجیتال) تهیه و انتشار خواهد یافت. هر چند که همکاران ما در تهیه فصلنامه بدون چشمداشت اقتصادی فعالیت می کنند، لکن تهیه و انتشار این فصلنامه (حتی بصورت فایل دیجیتال) دارای هزینه هایی است که ما پرداخت آن را منوط به رضایت شما از محتویات فصلنامه کرده ایم. همچنین تا حد توان سعی خواهیم کرد این رویه را ادامه دهیم، اما در هر صورت حمایت شما در استمرار انتشار فصلنامه تاثیرگذار خواهد بود. فصلنامه نظارت مالی را از آن خود بدانید و هر آنچه که فکر می کنید می تواند در پر بار شدن آن موثر باشد، با ما در میان بگذارید. باور ما این است که با همکاری همه ناظران مالی میتوان منبعی سرشار از محتوا، دانش و آگاهی برای دیگر همکاران و علاقمندان ایجاد کرد.

شماره اول را به آشنایی با ناظران مالی در کشور اختصاص داده ایم. و در شماره های بعدی به موضوعات مشخص و در ارتباط با نظارت مالی کشور خواهیم پرداخت که بیشترین مباحث را در میان ناظران مالی به خود اختصاص داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.