دانلود رایگان درسنامه ها و کتابچه های آموزشی مالی و محاسباتی و اداری

آموزش یکی از مهمترین مقوله های دنیای پیشرفته و زندگی بشر در تمام اعصار بوده است.

در دنیای در حال تغییر کنونی آموزش و پزوهش در سازمانها و نهاد ها به دلایل فراوان به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر پذیرفته شده است . تغییرات سریع و عمیق علمی سبب شده است که هر از چند گاهی نظریات ، تکنیک ها و روشهای جدیدی وارد عرصه زندگی شود لذا برای ادامه حیات به ناچار باید آنان را آموخت و برخی از روش ها و سیستم های قدیمی را که کارآیی ندارند ، کنار نهاد.

هر چه دانش و مهارت های کارکنان با نیازهای جامعه ، پیشرفت های علمی و تغییرات فن آوری هماهنگی و انطباق بیشتری داشته باشد ، در جه اطمینان از موفقیت فرد و سازمان بالاتر می رود. اساس بهسازی سازمانی که به نام های دیگری چون توسعه و بالندگی سازمانی نیز خوانده شده ، بهسازی نیروی انسانی است که به صورت آموزشهای ضمن خدمت در سازمان ها انجام می شود.

مفهوم آموزش ضمن خدمت یا آموزش کارکنان عبارت است از کلیه کوشش ها و فعالیتهایی که در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی ، مهارت های فنی و حرفه ای و هم چنین ایجاد رفتار مطلوب در کارکنان سازمان به عمل می آید تا آنها را به نحو احسن آماده انجام وظایف و مسئولیت های خود کند .

فرض بر این است که آموزش و توسعه نقش مهمی در پیشرفت فناوری دارد که منجر به افزایش رقابت، افزایش انتظارات مشتری از کیفیت و خدمات و متعاقبا در نیاز بعدی به کاهش هزینه‌ها منتج شده است. آموزش و توسعه به منظور آماده­‌سازی کارکنان برای مشاغل جدید به طور جهانی نیز مهم­‌تر شده است. در این مقاله بر نیاز روزافزون آموزش و توسعه، پیامدهای آن بر افراد و کارفرمایان تمرکز می‌­شود.

نویسنده‌­ی برجسته­‌ی مدیریت، پیتر دراکر، گفت که سریع­ترین صنعت روبه‌­رشد، آموزش و توسعه است که در نتیجه­‌ی جایگزینی کارکنان صنعتی با کارکنان دانش‌محور روی داده است. مثلا در ایالات متحده، بر طبق یک برآورد، فناوری سطح مهارت ۷۵% از جمعیت را کاهش می‌­دهد. همین اصل در مورد کشورهای درحال‌توسعه و کشورهایی که در آستانه­‌ی توسعه هستند، صادق است.

ما برای شما بخشی از منابع آموزشی مرتبط با امور اداری و مالی و محاسباتی را تهیه و بصورت یکجا در لینک زیر ارائه نموده ایم. این مطالب، منابع و درسنامه های آموزشی مرکز آموزش مدیریت دولتی هستند.

فهرست و لینک دانلود مجموعه های آموزشی:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.