مشارکت ذیحسابان در تصویب لایجه مشارکت عمومی-خصوصی

لینک دانلود لایجه مشارکت عمومی-خصوصی

در اجرای بند “ب” ماده (۲۱۴) قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور افزایش رقابت‌پذیری و گسترش اجرای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی در زمان‌بندی منظم، با بالاترین استاندارد فنی و ایمنی و افزایش بهره‌وری و کارآیی این طرح‌ها با استفاده از ظرفیت اجرایی، تخصصی و مالی بخش خصوصی و تعاونی، وزارت امور اقتصادی و دارایی لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی را ارایه نمود.

ذیحسابان جهت بررسی و اصلاح لایجه مشارکت عمومی-خصوصی ورود کنند. چرا که نظارت بر اجرای مفاد آن در آینده بر عهده آنان است. و اکنون زمان اعمال نظرات اصلاحی به منظور جلوگیری از پیش آمدهای منفی اجرای آن در آینده است. بنابراین لازم است فعالانه در رفع نواقص آن اقدام کنند. تخصص ذیحسابان در حوزه های مختلف می تواند در اصلاح لایحه فوق راهگشا باشد.

به هر شکل اجرای لایجه مشارکت عمومی-خصوصی در آینده به دغدغه جدید نظارتی ذیحسابان افزوده خواهد شد.

لایحه مشارکت عمومی و خصوصی به مجلس تقدیم شد

 صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به اهمیت بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و اتمام پروژه های عمرانی و زیربنایی، لایحه مشارکت عمومی و خصوصی توسط دولت به مجلس تقدیم شد.

لینک دانلود لایجه مشارکت عمومی-خصوصی

وی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، افزود: در این نشست اجرای بند (ب) ماده ۲۵۴ قانون برنامه ششم، لایحه مشارکت عمومی و خصوصی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت کلیات این لایحه مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اهمیت بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و اتمام پروژه های عمرانی و زیربنایی، این لایحه تقدیم مجلس شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.