شماره سوم فصلنامه تخصصی نظارت مالی: اموال دولتی نگاهی اجمالی به اموال و دارائی های دولتی

حفظ، حراست و نگهداری، سه اصل مهم در صیانت از بیت‌المال و اداره‌ی امور اموال دولتی و خزانه‌ی دولت جمهوری اسلامی ایران است

حفظ، حراست و نگهداری، سه اصل مهم در صیانت از بیت‌المال و اداره‌ی امور اموال دولتی و خزانه‌ی دولت جمهوری اسلامی ایران است که معنای عام داشته و علاوه بر مراقبت‌های فیزیکی و نحوه‌ی استفاده و بهره‌وری از اموال، صحت و سلامت حساب و موجودی آن را نیز در بر می‌گیرد. در این بین اداره امور اموال در مسير حيات سازمان‌های دولتي و خصوصي نقش حساس و ارزنده اي را بر عهده دارد. تا آنجا كه برخي از سازمان‌ها ادامه حياتشان منوط و موكول به گردش و حركت اموال و اعمال مديريت صحيح درباره آن می‌باشد.

  • دو فصلنامه تخصصی نظارت مالی، سال سوم، شماره سوم

  • اموال دولتی، نگاهی اجمالی به اموال و دارائی های دولتی

  • لینک دانلود نسخه پی دی اف

اموال دولتی نگاهی اجمالی به اموال و دارائی های دولتی
اموال دولتی نگاهی اجمالی به اموال و دارائی های دولتی


استفاده صحیح و مدیریت بهینه و البته مولد می تواند شاخصی برای حکمرانی خوب در حوزه مدیریت اموال و دارائی هایی دولتی با در نظر گرفتن همه محدودیت های اعتباری و اقتصادی شرایط روز کشور باشد.

این شماره از فصلنامه به مرور و آشنایی اجمالی با اموال و دارائی های دولتی اختصاص دارد. اصولاً متون تخصصي، به خصوص متون برگرفته از قوانين و مقررات ممكن است با برداشت‌ها و قرائت‌های متفاوت و همچنين با اشكالاتي همچون مبهم ماندن ساير جوانب يك موضوع به همراه باشد. سعي بر اين بوده كه آنچه تهیه شده است با كمترين اشكال به دست علاقمندان برسد، هر چند مدعي خالي از اشكال بودن آن نبوده و بسيار علاقمندیم كه شما خواننده گرامي اين اشكالات را بازگو نموده تا اصلاح لازم صورت گيرد.

مطالب این شماره از فصلنامه برگرفته از کتاب ” اصول جامع اموال دولتی” منتشر شده توسط انتشارات الیما است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.